„A siker titka az, hogy szeresd, amit csinálsz. A többi majd követi.”
Steve Jobs
Szinte kizárt, hogy valaki élete során ne találkozzon munkahelyi konfliktusokkal akár a főnök-beosztott, akár a munkatárs-munkatárs kapcsolatokban. Alapvető, hogy a munkahelyeden jól érezd magad, hiszen életed jelentős részét ott töltöd! A konfliktusok sok esetben megszelídíthetők, megnézzük, milyen módszerekkel lehet élni az adott helyzetben.
Előfordul, hogy úgy érzed nem találod a helyed a munkahelyeden, hiányzik a motiváció és az elégedettség. Nem tudsz, vagy mersz kibontakozni,fejlődni, vagy akár csak önmagadat adni. Talán fontolóra veszed a pályaváltást, de nem tudod, merre indulj, és milyen lépéseket kellene tenned a sikeres váltás érdekében. Nos, ha a terved szerint továbbra is az adott munkahelyen kívánsz dolgozni, ideje megtanulnod pár technikát, hogyan kezed ezt a helyzetet. Ha nehézséget okoz pontosan meghatározni, hogy milyen karrier célokat szeretnél elérni, és hogyan tudnád ezeket a célokat megvalósítani. Előléptetésre vagy szakmai fejlődésre törekszel, de nem tudod, hogyan érhetnéd el ezeket a célokat esetleg milyen készségeket kellene fejlesztened.
Vezető beosztásban dolgozol, tartozik hozzád néhány munkatárs, akiket irányítanod kell. Kompetens vagy a feladatban, értesz hozzá, tudod, mi az elérendő cél és az oda vezető út, de ezt nem tudod elég hatékonyan átadni a munkatársaknak, gondod van azzal, hogyan motiváld őket. Ez nem egy veszett helyzet, hiszen erre is léteznek jólműködő technikák. Munkánk során megismerheted ezeket, megtapasztalhatod, mi az, ami az esetedben működhet.
A karrierünk az életünk egyik legfontosabb területe, amely meghatározza mindennapi elégedettségünket, anyagi biztonságunkat és jövőbeni kilátásainkat. Azonban minden karrierútnak megvannak a maga kihívásai és fordulópontjai, amikor elakadhatunk, bizonytalanságokkal szembesülhetünk vagy új irányokra lehet szükségünk. Ilyenkor a karriertanácsadás jelentős támogatást nyújthat, hogy világosabban lássuk céljainkat, és megtaláljuk a legmegfelelőbb utat ezek eléréséhez. De vajon mikor érdemes fontolóra venned a karriertanácsadást? Íme néhány tipikus helyzet, amikor hasznos lehet egy tapasztalt karrier coach segítsége: