A párkapcsolati coaching segít a krízishelyzetekből erőt meríteni! Amikor ráébredsz, mi az oka a krízisednek, már megtetted az első lépést. Ez az új tudás segít majd abban, hogy feldolgozd a problémát és eredményesen megküzdj a konfliktushelyzetekkel.
Nem az a cél, hogy tökéletesek legyetek, hanem hogy együtt fejlődjetek és közösen a megoldásra tudjatok koncentrálni.
A legboldogabb párkapcsolatokban is vannak hullámvölgyek. A párkapcsolati coaching egyfajta segítő társ, ha csak őrlődsz a kérdések és válaszok között. Előfordul, manapság egyre gyakrabban, hogy a külön válás tűnik a legbékésebb, legegyszerűbb megoldásnak. De úgy érzheted, hogy a válás bonyolult, különösen, ha vannak gyerekeitek. Mégsem tudsz túllépni azon, hogy becsaptak, visszaéltek a bizalmaddal. Ha én leszek a coachod, segítek abban, hogy meghozd a számodra legjobban vállalható döntést.
A párkapcsolati coaching alapvetően a társas kapcsolatok érzékenyítésén alapul, melyek életünk alapvető részét képezik, de gyakran kihívásokkal is járnak. Sok ember szembesül nehézségekkel a kommunikáció, a konfliktuskezelés vagy az érzelmi kapcsolatok terén, ami feszültséget és stresszt okozhat. Egy coach segíthet az ilyen problémák megoldásában, támogatva az ügyfelet abban, hogy fejlessze kommunikációs készségeit, empátiával közeledjen és hatékonyabban kezeljen konfliktusokat. A coaching folyamat során az ügyfelek megtanulják, hogyan építsenek erősebb, egészségesebb kapcsolatokat, az aktív hallgatás előnyeit, hogyan állítsanak fel határokat, és hogyan érjék el a kívánt harmóniát a személyes életükben. A coach segítségével a nehéz helyzetek megoldása mellett hosszú távú stratégiák is kialakíthatók a kapcsolatok javítására és fenntartására, békésebb és boldogabb élet elérésére.
Szereted a férjed (feleséged, élettársad) örömmel vagy a társaságában, de úgy érzed csak ő tölti ki az életed, mindent együtt csináltok, pedig önálló programokat is szeretnél néha a barátnőiddel, a haverokkal. A közös munka során muníciót kapsz, hogyan fogadtasd el a társaddal jogos igényedet. Kamasz gyereked van? Ez az időszak komolyan próbára teszi a szülő-gyerek viszonyt.
Úgy érzed, hogy mindent egyedül végzel el a háztartásban és a gyerek körül. Képtelen vagy rávenni a társadat, hogy vállaljon ő is valamennyit a háztartási munkából. Próbálkoztál már, de mindig lepattansz róla, örökké van egy tökéletes a kifogás, hogy épp miért nem tud valamit megtenni otthon. Az asszertív kommunikáció jó segítség az érdekeid érvényesítésében, a közös munka során majd elsajátítod ennek a lényegét, és fogod tudni alkalmazni a gyakorlatban.
A párkapcsolati coaching ezen belül is a családi kapcsolatok kezelése a leggyakrabban az életciklus változások következtében fellépő krízis „túlélésekor” nagy segítség. Ilyen például egy házasság, gyermek születése, nagykorúvá válása vagy önálló életre készülése.
Ez nem könnyű helyzet, de hidd el, ezt is lehet eredményesen kezelni. Segítek abban, hogy felismerd, mik azok a kulcs tényezők, amelyek elengedhetetlenül szükségesek a helyzet jó kezeléséhez.
A társtámogatás a harmonikus együttélés alapja, egy jól működő kapcsolatban ez természetes módon működik. Vannak nehezebb esetek, amikor szeretnénk a társunknak és persze magunknak segíteni, de a feladat meghaladja a tapasztalati tudásunkat. Ilyen például, amikor a társunk alkoholista. Sajnos ma sok családot érint az alkoholizmus, vagy a szerfüggőség. Tudnod kell, hogy nincs általános megoldás erre, nincs kész recept. Amit ígérhetek, hogy az ülések alatt hasznos tudásra teszel szert, ami segít az élethelyzeted kezelésében. A kommunikációs és empátiás készségek fejlesztésével, amelyek elengedhetetlenek a támogató kapcsolatokhoz, hatékonyabban kezelhetőek, megérthetőek mások érzései és szükségletei. Megtanulhatod azt, hogyan kezeld a saját érzelmeidet, hogy érzelmileg stabil és kiegyensúlyozott maradj. Mint coach segítek abban, hogy felismerd saját határaidat, és megtanulj egészséges egyensúlyt tartani a másoknak nyújtott támogatás és a saját szükségleteid között.